Za sebe bych rozhodl jinak, říká o výpovědi Kotka v Mordpartě Jiří Bábek

Herec Jiří Bábek v seriálu Mordparta v první sérii šéfuje Jiřímu Bartoškovi a Vojtovi Kotkovi. Na konci první série musel nejmladšímu členovi Mordparty dát výpověď. Zeptali jsme se Jiřího Bábka, proč výpověď dostal zrovna Kája. A jak by se rozhodl sám herec?

Připomenout si 1. sérii seriálu Mordparta můžete i teď na Prima PLAY. Zde najdete všechny díly 1. série, ale i první díl série druhé.

Celou první sérii Mordparty tvůrci seriálu napínali diváky, kdo dostane vyhazov v policejním oddělení. Šéf Mordparty (Jiří Bábek) dostal od svých nadřízených nůž na krk. Někdo musel z kola ven. Černý Petr padl na nejmladšího člena Káju Plíhala.

Rozhodnutí však Kájovi totálně změnilo život, dopady ze ztráty zaměstnání můžete sledovat ještě teď ve druhé sérii. Kája musel prodat svůj milovaný hausbót a jeho bývalý šéf mu nabízí bydlení v karavanu. Kája přijme.

Měl jít Colombo

Zeptali jsme se herce a ředitele Komorní činohry v Praze, co si o rozhodnutí své postavy myslí. Rozhodl by se jinak? Jiří Bábek přiznal, že důvody vyhazovu Káji byly jasné (Kája je od přírody rebel, ale také nejmladší a bez závazků – na rozdíl od ostatních členů Mordparty), zároveň by on sám dal padáka muži, který se na důchod těší jako na smilování. Colombo by byl podle něj nejlepší adept.

Podívejte se na rozhovor.

Co uvidíte v druhém dílu Mordparty II?

Připomeňte si, co se stalo v 1. sérii Mordparty. Máme pro vás sestřih všech důležitých událostí.

14 ZÁSADNÍCH SCÉN Z PRVNÍ SÉRIE MORDPARTY

Poznejte zevrubně všechny seriálové postavy:

Jiří Bartoška  představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele PavlaJiří Bábek šéfa oddělení Milana.

Článek

Mordparta - Vojta Kotek a Jiří Bartoška v roli vyšetřovatelů Foto:

Co můžete od nového krimi seriálu Mordparta čekat? Kvalitu. Podívejte se na upoutávky

28. srpna v neděli na Primě poznáte nové lidské a profesní příběhy ukryté v policejním oddělení Mordparta. Osmidílný seriál Mordparta ukáže stejnou měrou kriminální...


–––